tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 8 października 2017
  • 14 grudnia 2017

Zebrano pieniądze na leczenie 12-letniego Maksymiliana!

12-letni Maksymilian z Tychów cierpi na guza mózgu - wyściółczak anaplastyczny III stopień. Chłopiec przeszedł już pięć operacji. Niestety, żadna z nich nie była skuteczna. Nie pomaga mu również chemioterapia. Jedynym ratunkiem jest podjęcie leczenia w klinice w Wiedniu. Na to jednak potrzebna jest duża suma pieniędzy, którą udało się zebrać dzięki ofiarności ponad 39 tysięcy osób!

Maksymilian cierpi na guza mózgu - potrzebuje pien
Maksymilian cierpi na guza mózgu · fot.


- Maksiu ma dopiero 12 lat, a już 5 razy lekarze otwierali jego głowę. Tyle razy modliłam się, żeby przeżył, żeby ten rak wreszcie zostawił go w spokoju. Byłam przy nim, kiedy otwierał oczy po operacji i trzymałam go za rękę, gdy zasypiał przed kolejną... Nigdy nie pogodzę się z tym, że rak zabije mojego 12-letniego syna, będę walczyła o niego tak długo, jak będzie potrzeba - mówi mama Maksymiliana.

Na początku Maks był pod opieką Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam przeszedł cztery operacje, które okazały się nieskuteczne. Po kolejnym nawrocie mama Maksymiliana postanowiła przenieść syna do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, bo tylko tam była szansa dalszego leczenia. Ponowne naświetlania i kolejne chemioterapie guza już nie powstrzymały. Stopniowo, z miesiąca na miesiąc, guzy rosną i się rozmnażają. Wszystko, co było do zrobienia w Polsce, zostało już wyczerpane.

Maksymilian cierpi na guza mózgu - potrzebuje pien
Maksymilian cierpi na guza mózgu · fot.


Po konsultacjach stwierdzono, że Maksymilian kwalifikuje się na terapię, która jest jego ostatnim ratunkiem. Niestety, nikt terapii nie refunduje, więc pieniądze trzeba zebrać we własnym zakresie.

Na leczenie Maksa potrzebne jest 949.572 zł. Za pomocą Fundacji Siepomaga, która prowadziła zbiórkę, udało się pozyskać pieniądze. Ten cel wsparło 39248 osób.

Maksymilian cierpi na guza mózgu
Maksymilian cierpi na guza mózgu · fot.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.