tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 20 listopada 2017
  • 21 listopada 2017

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Woj. Śląskiego znajduje się w Tychach

Dwa obiekty z naszego miasta otrzymały tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2017.

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Pogodnej
Tychy zdobyły jedną z dwóch głównych nagród za realizację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Pogodnej · fot.


W tegorocznej 18. edycji konkursu wzięło udział 27 miejsc z 17 gmin, konkurencja była więc spora. Ostatecznie Zarząd Województwa przyznał dwie nagrody i cztery wyróżnienia. Najlepszymi przestrzeniami publicznymi zostały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowicach i dworzec autobusowy w Piekarach Śląskich.

- Za nowoczesne rozwiązanie architektoniczno-przestrzenne budynku szkolnego, ujmujące prostotą architektury, dyscypliną doboru materiałów i elementów aranżacji wnętrz, pozwalających na kształtowanie poczucia estetyki użytkowników obiektu w otoczeniu współczesnej, zrównoważonej architektury - czytamy w uzasadnieniu dla wyboru tyskiej szkoły.

W konkursie swoją nagrodę przyznawali także internauci. Najwięcej głosów przyznano realizacji obiektu gastronomicznego „Promenada” nad Jeziorem Paprocańskim.

- Obiekt stanowi świadectwo konsekwentnej realizacji, spójnego pomysłu zagospodarowania przestrzeni publicznych wokół jeziora, z wykorzystaniem współczesnych form architektoniczno-przestrzennych, właściwie wkomponowanych w istniejący krajobraz i dotychczasową aranżację nabrzeża - wyjaśniają organizatorzy konkursu.Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest organizowany co roku przez Zarząd Województwa pod patronatem Marszałka. Jego celem jest promocja rozwoju przestrzeni publicznych i poprawa środowiska miejskiego. W konkursie nagradzane są projekty zrealizowane w poprzednim roku kalendarzowym, a prace oceniają członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.