tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 22 listopada 2017
  • 25 listopada 2017

Nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej od 1 stycznia 2018 roku

Już 1 stycznia 2018 roku wprowadzone zostaną nowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Nowa taryfa będzie obowiązywać na terenie całej metropolii.

komunikacja miejska, autobus, przystanek
Nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej od 1 stycznia 2018 roku · fot.


Z korzyścią dla wszystkich w metropolii przyjęto rozwiązania z Tychów i zostaną wprowadzone trzy rodzaje biletów:

Bilety jednorazowe
  • Na terenie jednego miasta lub ważny przez 20 minut. 3,20 zł (wersja papierowa) i 3 zł mobilny ze Śląskiej Karty Usług Publicznych.
  • Bilet na dwie gminy lub ważny przez 40 minut. 3,80 zł (wersja papierowa) i 3,60 zł mobilny ze Śląskiej Karty Usług Publicznych.
  • Bilet ważny w całej metropolii lub ważny przez 90 minut będzie kosztował 4,80 zł (wersja papierowa) lub 4,40 zł (ŚKUP).


Bilety ulgowe będą kosztowały 50% ceny normalnego biletu.

- Dla mieszkańców Tychów zwiększy się wygoda i zasięg podróżowania na jednym bilecie, a dotychczasowi pasażerowie KZK GOP dodatkowo odczują niższe ceny biletów i możliwość podróży w wyznaczonym czasie. Co ważne bilety będą jedne na wszystkie środki transportu (autobusy, tramwaje i trolejbusy) - zauważa Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy.

Bilety miesięczne i okresowe
Tu również czekają zmiany, ale dopiero od 1 kwietnia 2018 roku. Zmiany będą znaczne, bowiem zostaną tylko dwa rodzaje biletów - ważne na terenie jednego miasta i w całej metropolii. Koniec z limitami przejazdów i dzieleniem na autobusy czy tramwaje. Bilety będą ważne we wszystkich trzech typach pojazdów w metropolii (autobusach, trolejbusach i tramwajach). Nowe bilety miesięczne będą, wzorem Tychów, ważne od dnia zakupu przez 30 dni, koniec z biletami ograniczonymi miesiącem.

Bilety miesięczne będą kosztowały:
  • Na jedno miasto - 93 zł normalny / 46,50 zł ulgowy
  • Na terenie całej metropolii - 132 zł normalny / 66 zł ulgowy

Będzie dostępny również bilet na okaziciela (normalny) na całą sieć w cenie: 168 zł

Bilety kwartalne
W cenniku pozostaną również bilety kwartalne, te będą kosztowały:
  • Kwartalny imienny na 1 gminę - 236 zł (normalny), 118 zł (ulgowy)
  • Kwartalny imienny na całą sieć - 344 zł (normalny), 172 zł (ulgowy)


Dodatkowo po feriach zimowych pojawią się bezpłatne bilety dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów do ukończenia 16 lat.

Projekt nowych taryf biletowych dziś zostanie przedstawiony samorządowcom z terenu metropolii. Następnie ma być przyjęty przez zarząd metropolii i przekazany do konsultacji społecznych.

BM, Michał Kasperczyk / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.