tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 1 grudnia 2017
  • 3 grudnia 2017

Świąteczny klimat w Tychach: anioły, Mikołaj, choinki, kurtyny świetlne...

W Tychach można już poczuć klimat Bożego Narodzenia. Jak co roku z końcem listopada place, skwery, ulice ozdobiły świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się choinki, anioły, kurtyny świetlne i świąteczne łańcuchy, które będą zdobiły miasto do 22 stycznia.

Świąteczne ozdoby w Tychach - 30.11.2017 · fot.


Na Placu Baczyńskiego, jak co roku ozdobiona została fontanna. Na placu pojawiły się także ozdoby na latarniach oraz 8-metrowa choinka i trzy anioły.

Na Rynku z kolei - najbardziej efektowna nowość w tym roku - Mikołaj na motocyklu o wysokości 2,5 metra. Oprócz tego na drzewach zostały zamontowane kurtyny świetlne LED oraz montowane w mieście - także po raz pierwszy - tuby generujące efekt płynięcia światła. W pobliżu Rynku zobaczymy także drzewo świetlne i sople świetlne.


Świąteczne ozdoby w Tychach - 30.11.2017 · fot.


Na Placu Św. Anny pojawiło się 14 sztuk dekoracji nalatarniowych w formie korony oraz 3-metrowy anioł. Świąteczną oprawę zyskały także słupy trakcji trolejbusowej (ul. Andersa przed dworcem PKP) oraz drzewo przy rondzie ulic Asnyka - Andersa. Na Placu Korfantego na ryneczku na Osiedlu „K” rozbłysła choinka.

Dekoracje (w sumie ponad 200 elementów) pojawiły się na latarniach na ulicach: Ojca Bocheńskiego, Rynek, na Placu Krystyny Ryguły, Katowickiej, Al. Niepodległości (odcinek od ul. Wyszyńskiego do ul. Grota Roweckiego, odcinek od ul. Grota Roweckiego do Al. Bielskiej), Grota Roweckiego, Dmowskiego (odcinek od Al. Niepodległości do Al. Piłsudskiego), Begonii (odcinek od ul. Budowlanych do ul. Harcerska - Cienista) oraz Budowlanych (odcinek od Al. Bielskiej do ul. Burschego).

Świąteczne ozdoby w Tychach - 30.11.2017 · fot.


W sumie w tym roku na montaż, konserwację starych oraz zakup nowych iluminacji zabezpieczono 435.195,48 zł.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.