tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 13 grudnia 2017
  • 23 marca 2018

Giganci dla Świetlikowa: TSA, IRA, Miuosh, Cree, Bednarek, SIQ

Za nami:

W katowickim Spodku 23 marca odbędzie się wielki koncert charytatywny „Giganci dla Świetlikowa”. Znani i lubiani artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, tacy jak Kamil Bednarek, TSA, Miuosh czy Sebastian Riedel & Cree, zagrają na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

23 marca czeka nas prawdziwie mocne uderzenie gitar, bębnów i rytmów. Artyści polskiej sceny muzycznej zagrają wspólnie na największej scenie Katowic na rzecz szczytnej idei pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom ze Śląska. Kamil Bednarek spotka się zespołem IRA, legendarne riffy TSA zderzą się rapem Miuosha. Młodą, burzliwą krew polskiego rocka zaprezentuje zespół SIQ, a wybuchową mieszankę dopełnia Ambasador Fundacji - Sebastian Riedel & Cree z gośćmi specjalnymi.

Na publiczność zgromadzoną w Spodku czekają także energetyczne supporty - zespół Event Urizen oraz Rebelianci, jak i charytatywne licytacje oraz inne atrakcje. W trakcie trwania koncertu, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zostanie objęta oficjalnym patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którą współpracuje od lat.

Bilety na to wydarzenie dostępne są w stacjonarnych punktach sprzedaży: EMPiK, Saturn, Media-Markt, a także w serwisie TicketPro od 65 do 99 zł.

Cały dochód z koncertów przekazany zostanie na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, by pomóc jej bezpłatnie opiekować się dziećmi dotkniętymi nieuleczalną chorobą oraz zebrać środki pieniężne na rzecz finalizacji budowy Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum Stacjonarnego.

Giganci dla Świetlikowa


Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2009 roku obejmując swą opieką dzieci nieuleczalnie chore. Wykwalifikowany personel każdego dnia pokonuje setki kilometrów i dojeżdża do domów małych pacjentów w myśl idei, iż przewlekle chore dzieci powinny przebywać w warunkach domowych, wśród swoich najbliższych. W maju 2017 roku powstał Ośrodek Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Przypomina przedszkole czy świetlicę z pełną profesjonalną opieką pielęgniarek, opiekunów medycznych, rehabilitantów, logopedy, pedagoga oraz psychologa.

Świetlikowo niesie w pełni bezpłatną pomoc nie tylko dzieciom z różnych miast Śląska, ale także ich rodzicom, którzy poświęcając się przez lata opiece nad ciężko chorym dzieckiem, rezygnują ze swojego życia zawodowego i - niejednokrotnie - towarzyskiego. Nowatorski projekt był bardzo kosztowny i pochłonął środki finansowe przekraczające możliwości Fundacji.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.