tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 17 grudnia 2017
  • 18 grudnia 2017

Kim jest tajemniczy Niebieski Mikołaj widziany w Tychach?

W tym roku przed świętami w Tychach wielokrotnie w różnych miejscach można było zobaczyć niebieskiego - właśnie - niebieskiego Mikołaja. Tajemniczy osobnik pojawiał się w różnych miejscach: w przedszkolach, teatrze, przy przejściach dla pieszych. Odwiedził szpital, Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, szkoły podstawowe, a nawet imprezy plenerowe czy sportowe. Można go było zobaczyć jako sportowca na rowerze, kąpiącego się w Paprocanach czy biegającego w organizowanych w mieście biegach. Wszędzie wzbudzał zainteresowanie i dzielił słodkości wśród najmłodszych. Jako że Mikołaj z charakteru jest pracowity, także ten niebieski pracował jako wolontariusz m. in. w Szlachetnej Paczce w Tychach.

Niebieski Mikołaj na ulicach Tychów · fot.


I nas jako redakcję zaciekawiła ta niebieska postać, którą namierzyliśmy przez Facebooka. Zaczęliśmy więc śledzić aktywność niebieskiego Mikołaja. Udało nam się z nim skontaktować i jak się okazało w postać niebieskiego Mikołaja trzeci rok z rzędu wciela się tyski radny Michał Kasperczyk.

Redakcja: Niebieski Mikołaj wyróżnia się na tle czerwonych. Skąd taki pomysł?

Michał Kasperczyk: Niebieski strój Mikołaja powstał trzy lata temu. Pomysł zrodził się w związku z paradą Mikołajów, którą organizujemy ulicami miasta każdego roku. W tym roku odbyła się już po raz 16. Jako że rowerzyści biorący udział w paradzie przebierają się za Mikołajów, to ja, żeby się jakoś wyróżnić z tego tłumu, dzięki koleżance, która uszyła mi strój, zamieniłem się w ich niebieskiego odpowiednika. Dzięki czemu łatwiej było mnie odnaleźć jako organizatora.

Niebieski Mikołaj na ulicach Tychów · fot.


Redakcja: Czyli pomysł z niebieskim Mikołajem się sprawdził?

Michał Kasperczyk: Tak, sprawdził się doskonale. Szybko został również zauważony przez policję, która wciągnęła niebieskiego Mikołaja w akcje profilaktyczne. Tu Mikołaj zaczął pouczać nagradzając odblaskami bądź wręczając rózgę za złe zachowanie. Wspólne akcje z policją sprawiły, że niebieskim strojem zaczęli interesować się również inni, tak na różne zaproszenia trafiłem do szpitala, przedszkoli czy szkół.

Redakcja: Jak mieszkańcy reagują na niebieski strój?

Michał Kasperczyk: Wiele osób robi sobie zdjęcie, by pokazać dzieciom lub rodzice proszą o zdjęcie ze swoimi pociechami. Reakcja jest bardzo pozytywna, choć niektórzy mówią, że smerfowy czy policyjny :)

Niebieski Mikołaj na ulicach Tychów · fot.


Redakcja: Jak długo pracuje w takim razie niebieski Mikołaj i kiedy i gdzie można go jeszcze spotkać?

Michał Kasperczyk: Obecnie niebieski Mikołaj pojawia się od Mikołajków do Świąt. To jest ten czas, kiedy możemy się dzielić z innymi tym, co mamy. Niebieskiego Mikołaja będzie można więc jeszcze spotkać na miejskich wydarzeniach.

Redakcja: W takim razie życzymy niebieskiemu Mikołajowi dużo siły w tym okresie świątecznym oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Michał Kasperczyk: Dziękuję i również życzę całej redakcji oraz czytelnikom Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nowym 2018 roku.

Niebieski Mikołaj na ulicach Tychów · fot.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.