tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 12 marca 2018
  • 13 marca 2018

Właściciele spalonego jachtu oferują 20 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy

W nocy z niedzieli na poniedziałek na jeziorze Paprocany, przy kei miejskiej nieznany sprawca podpalił jacht Twister 780, który następnie zatonął. Sprawca wcześniej próbował zrzucić bączka i dostać się do dwóch pozostałych Twisterów. Centrum Sportów Wodnych H2O, właściciel jachtu wyznaczył nagrodę w kwocie 20 tysięcy złotych za pomoc w złapaniu podpalacza.12 marca około godziny 2.10 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze jachtu zacumowanego przy kei miejskiej na terenie OW Paprocany. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz Dowódca JRG Tychy, patrol policji oraz przedstawiciel WOPR Tychy.

Jacht był całkowicie objęty pożarem. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze: jeden wody i jeden piany ciężkiej celem ugaszenia ognia. W wyniku pożaru jacht zatonął. Celem wykluczenia obecności osób wewnątrz zatopionej jednostki na miejsce wezwana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego z JRG Bytom. Po dotarciu na miejsce nurkowie z Bytomia zeszli pod wodę. Na szczęście wewnątrz jachtu nikogo nie znaleziono.

Pożar jachtu w Paprocanach - 11.03.2018 · fot.


Działania gaśnicze i poszukiwawcze zakończone zostały około godziny 7 rano. Na miejsce dodatkowo wezwany został policyjny technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. O pożarze powiadomiony został również właściciel jachtu - Centrum Sportów Wodnych H2O. Wartość strat wstępnie oszacowano na ponad 100 tys złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Właściciel jachtu wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys złotych za pomoc w złapaniu sprawcy pożaru.

Loading...

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.