tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 28 listopada 2018
  • 29 listopada 2018

W pojazdach MZK Tychy zapłacimy za podróż kartą płatniczą

Asseco Data Systems będzie odpowiedzialne za projekt integracji systemu tyskiej komunikacji miejskiej z systemem Śląskiej Karty Usług Publicznych. Pasażerowie z Tychów będą mogli używać kart ŚKUP już za 10 miesięcy. Nowością będzie możliwość opłacania podróży w pojazdach kartą płatniczą.Rozszerzenie systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych o kolejne miasto ma związek z utworzeniem w 2017 r. Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która będzie odpowiedzialna za komunikację w regionie. Tychy, które weszły w jej skład, będą miały komunikację zintegrowaną z pozostałymi miastami aglomeracji.

20 listopada Asseco Data Systems, wyłonione w drodze przetargu jako wykonawca projektu przyłączenia Tychów do systemu ŚKUP, podpisało umowę z MZK Tychy. Umowa przewiduje zintegrowanie informatyczne komunikacji miejskiej MZK Tychy z systemem Śląskiej Karty Usług Publicznych oraz umożliwienie pasażerom płatności za podróż kartą płatniczą bezpośrednio w pojazdach.

- W ramach projektu zainstalujemy w pojazdach MZK Tychy 190 autokomputerów i 560 kasowników z czytnikami kart umożliwiających płatność EMV. Dostarczymy 10 urządzeń kontrolerskich z obsługą kartową oraz panele kontrolne dla kierowców. Stworzymy również centrum przetwarzania danych funkcjonujące w chmurze obliczeniowej - mówi Paweł Sokołowski, Dyrektor w Pionie Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej w Asseco Data Systems.

Projekt zostanie zrealizowany w ciągu 10 miesięcy. Wartość umowy to 13,1 mln zł.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA