tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 11 stycznia 2019
  • 21 stycznia 2019

[ZDJĘCIA] Szkoła Podstawowa nr 24 otrzymała imię Himalaistów Polskich

W piątek, 18 stycznia Szkoła Podstawowa nr 24 w Tychach oficjalnie otrzymała imię Himalaistów Polskich. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, jak również zaproszeni goście - m.in. Krzysztof Wielicki, Adam Bielecki, Artur Małek i Marek Chmielarski.

Szkoła Podstawowa nr 24 otrzymała imię Himalaistów Polskich - 18.01.2019 · fot.


Decyzja o nadaniu szkole imienia Polskich Himalaistów zapadła podczas ubiegłorocznej, sierpniowej sesji Rady Miasta. Wcześniej uczniowie, rodzice i nauczyciele zgłaszali swoje propozycje oraz zorganizowali głosowanie. Wybór padł na Polskich Himalaistów. - To wy pokazujecie, że można zdobyć to, co nie zdobyte - powiedział zastępca prezydenta miasta Tychy ds. społecznych, Maciej Gramatyka, wskazując na zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Wielicki, Adam Bilecki, Artur Małek, Marek Chmielarski czy Janusz Majer. - Z drugiej strony, w przypadku zagrożenia życia jesteście solidarni, potraficie ze sobą współpracować, pomimo rywalizacji podczas zdobywania szczytów. Ci młodzi ludzie wybrali was jako patronów i być może to właśnie z nimi zdobędziecie kiedyś jeden ze szczytów, czego wam życzę - dodał.

Podczas uroczystości uczniowie odśpiewali hymn szkoły, odbyły się pokazy tańca oraz przemówienia gości. - Zastanawiałem się co chciałbym usłyszeć, gdybym był teraz na waszym miejscu - zwrócił się do dzieci Adam Bielecki. - Powiedziałbym temu małemu Adasiowi, że warto mieć marzenia. Warto wierzyć i słuchać siebie. O ile inni ludzie mogą dać nam szereg dobrych rad, powiedzieć co zrobić, żeby dostać dobrą pracę czy kupić mieszkanie, to na pytanie „jak być szczęśliwym?” możemy odpowiedzieć sobie tylko my sami. Znalezienia tej odpowiedzi wam życzę - powiedział urodzony w Tychach wspinacz.

Podczas uroczystości zostały klasom przydzielone najwyższe szczyty, którymi się mają "opiekować", które mają poznawać.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA