Gorące tematy

• 5 marca 2019
  • 6 marca 2019

Tyszanie awansowali do półfinału Polskiej Hokej Ligi!

Tyszanie w decydującym starciu pokonali MH Automatykę Gdańsk 2:0 i awansowali do półfinału Polskiej Hokej Ligii. W serii do czterech zwycięstw potrzeba było aż siedmiu spotkań, aby wyłonić zwycięzcę tej rywalizacji.

GKS Tychy hokej

Ćwierćfinałowa batalia przeciwko Automatyce Gdańsk była bardzo zacięta. GKS dawno nie grał tak wyrównanej serii już na początku fazy play off. Trójkolorowi lepiej zaczęli ostatnie i zarazem decydujące starcie. W połowie pierwszej tercji miejscowi objęli prowadzenie za sprawą Tomasa Sykory. Krążek po strzale tyskiego napastnika niemal jak w zwolnionym tempie wturlał się do gdańskiej bramki. Pięć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Filip Komorski po wymianie gumy z Michaelem Cichym sfinalizował akcję GKS.

Druga odsłona znacznie różniła się od pierwszej. Tyszanie nieco spuścili z tonu i tempo spotkania pozostawiało wiele do życzenia. Goście mieli kilka okazji do zdobycia kontaktowego gola, ale znakomicie w bramce spisywał się tyski golkiper.

W trzeciej tercji do głosu ponownie doszli trójkolorowi. Mistrzowie Polski wiedzieli, że gdańszczanie nie odpuszczą do ostatnich sekund i dwubramkowa zaliczka jeszcze o niczym nie przesądza. Gospodarze mieli swoje szanse, a dokładniej mieli je Szczechura, Witecki czy Rzeszutko, ale Evan Cowley znakomicie wyłapywał wszystkie strzały.

Ostatecznie tyszanie wygrali 2:0 i w ćwierćfinałowej batalii do czterech zwycięstw triumfowali 4:3. W półfinale Polskiej Hokej Ligi rywalem GKS będzie TatrySki Podhale Nowy Targ.

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
1:0 Tomas Sykora - Bartłomiej Pociecha - Michael Cichy (09:06) 5/4
2:0 Filip Komorski - Alexander Szczechura - Michael Cichy (14:17) 5/4

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Kotlorz, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov; Górny, Bryk, Yafimenka, Rzeszutko, Bagiński; Yeronau, Pociecha, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Gosciński, Jeziorski, Galant, Witecki

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy