tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 22 października 2019
  • 23 listopada 2019

Skrzypaczka Elżbieta Węgrzyn potrzebuje pomocy w walce z chorobą

Elżbietę Węgrzyn zna nie tylko środowisko muzyczne w Tychach. To znakomita skrzypaczka, wspaniały pedagog, ale przede wszystkim niezwykły człowiek. Dzięki jej aktywności w Polsce kwitnie nauczanie gry na skrzypcach i altówce tzw. metodą języka ojczystego. Niestety, ze względu na walkę z nowotworem Pani Ela musiała zamknąć swoją szkołę w Tychach i znalazła się w trudnej sytuacji finansowej.

W sieci zorganizowano zbiórkę funduszy, by pomóc Elżbiecie Węgrzyn zarówno w leczeniu, dojeżdżaniu do szpitali, zakupie leków, jak i w codziennym funkcjonowaniu. Oprócz zbiórki internetowej organizowane są także koncerty charytatywne w różnych miastach w Polsce. W koncertach biorą udział dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele. Pani Ela jest jedną z pierwszych osób organizujących w Polsce szkolenia dla nauczycieli metody Suzuki.

Elżbieta Węgrzyn jest ciężko chora. Jej choroba uniemożliwia dalszą pracę z dziećmi i prowadzenie szkoły. Szkoły, która była jej domem, miejscem twórczości, przystanią, całym życiem i sercem. - Chcąc wesprzeć ją w walce z choróbskiem i powiedzieć, że jesteśmy z nią całym sercem, umysłem i całymi sobą, postanowiliśmy wraz z jej przyjaciółmi, bliższymi i dalszymi znajomymi, koleżankami i kolegami zacząć działać. Ale w pojedynkę niewiele można zdziałać, największa bowiem siła w grupie. W grupie ludzi, którzy chcą coś zrobić nie tylko dla siebie, ale i innych - czytamy na stronie zrzutki.

Informacje na temat prowadzonych działań można znaleźć na stronie: www.facebook.com/pomocdlaeli

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA